Search

سه شنبه 12 خرداد 1394

منو

آگهي هاي لوازم

لوازم » صوتي تصويري

لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات

توضیحات بیشتر :
وضیح : لیزر سبز بیشتر در موارد نجومی برای آموزش صورتهای فلکی کاربرد دارد و با لیزر که خطی در آسمان می اندازد می توان ستاره ها را به افراد نشان داد . نور لیزر بسیار قوی بوده واگر در چشم بتابد موجب از کاهش بینایی و حتی نابینایی میشود . میلی وات هایی را که برای لیزر در نظر میگیرند ، قدرت آن را نشان میدهد وخطی که در آسمان می اندازد پر نور تر خواهد بود .


تابش لیزر سبز حتی برای چند ثانیه کوتاه می‌تواند به چشم آسیب‌های غیر قابل جبرانی برساند.


به گزارش پایگاه اینترنتی ‪ ، forbes.com‬دانشمندان هشدار دادند لیزر سبز کلاس ‪ ۳A‬مانند چاقوی دو لبه است.

این مطالعه که نتایج آن در نشریه "‪archives of ophthalmology‬ ‪ "journal‬به چاپ رسیده است نشان داد فقط ‪ ۶۰‬ثانیه قرار گرفتن در معرض لیزر سبز کلاس ‪ ۳A‬می‌تواند آسیب‌های قابل مشاهده‌ای به شبکیه چشم وارد کند.

در این تحقیق شبکیه چشم در بیمارانی که قرار بود چشم آنها به دلیل بدخیمی تخلیه شود با لیزر سبز کلاس ‪ 3A‬مورد تابش قرار گرفت.

لیزر سبز به لایه رنگی شبکیه آسیب می‌رساند هرچند کاهش محسوسی در میزان بینایی بیماران ایجاد نمی‌کند. با وجود این تابش دراز مدت این اشعه به چشم باعث کاهش دید می‌شود.

ستاره شناسان آماتور از لیزر سبز برای تشخیص اجرام در آسمان شب استفاده می‌کنند. به علاوه معماران و سازندگان تاسیسات صنایع از این لیزر برای تعیین دقیق جزییات سازه‌ها در نور روز بهره می‌گیرند.

مولد این لیزر با قدرت بیش از ‪ ۵‬میلی وات می‌تواند حتی در زمانی به کوتاهی چند ثانیه به بینایی آسیب‌های غیر قابل جبران برساند.

دکتر دنیس روبتسون خاطر نشان کرد که تنها رعایت نکات ایمنی در استفاده از این لیزر ارزان و پر کاربرد برای حفظ بینایی از زیانهای این نوع لیزر کافی است.

منبع : ایرنا

نکات مهم در مورد دستگاهمحققان آمریکا با تحقیق روی مدلهای بی کیفیت چراغ قوه های سرگرم کننده لیزر سبز نشان دادند پرتوهای مادون قرمز این لیزرها به شبکیه چشم آسیب می رسانند. خبرگزاری مهر بدلیل گستردگی این چراغ قوه ها در ایران مصاحبه ای با یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی انجام داد.

چراغ قوه های لیزری سبز به دلیل اینکه نور درخشان تری نسبت به لیزرهای قرمز دارند امروزه به یک ابزار مصرفی پرطرفدار تبدیل شده اند. این درحالی است که اخباری در اینترنت درباره خطرات بالقوه مدلهای ارزان این محصولات منتشر شده است.

در این راستا تیم تحقیقاتی چارلز کلارک، جمیلی گالانگ، الساندرو رستلی و ادوارد هاگی از موسسه ملی استاندار و فناوری آمریکا (NIST) با بررسی برخی از این مشکلات کشف کردند که یک چراغ قوه لیزر سبز حداقل دو برابر سطح نوری بیشتری نسبت به لیزرهای قرمز تابش می کند. همچنین خطرات بالقوه و نامرئی طول موجهای مادون قرمز این چراغ قوه ها بسیار خطرناکتر از سطح نور سبز تابیده شده از آنها است.

این چراغ قوه ها و همچنین سایر دستگاههای لیزری که برای تزئین خیابانها و ساختمانها استفاده می شود در کشورمان نیز رواج بسیاری دارند. هر چند در ایران بیشتر چراغ قوه های لیزر قرمز رواج دارند اما چراغ قوه های با نور سبز نیز در برخی موارد دیده می شوند. به همین منظور گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر مصاحبه ای با الساندرو رستلی (Alessandro Restelli) پژوهشگر موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا (NIST) در مریلند و یکی از سه مولف اول این تیم تحقیقاتی انجام داده است که در ادامه می خوانید:
خبرگزاری مهر- گروه فناوریهای نوین: دلیل شما برای انجام تحقیقات بر روی چراغ قوه های لیزر سبز چه بود؟

- الساندرو رستلی: این تحقیقات با تحقیقاتی که به طور کلی گروه ما انجام می دهد ارتباط ندارد. ما بر روی رمزنویسی کوانتومی و گسترش و ردیابی فوتونهای مجزا تحقیق می کنیم. یک روز ادوارد هاگلی یکی از همکاران ما پنج چراغ قوه لیزر را برای هدیه از یک سایت آنلاین خریداری کرد. یکی از این لیزرها نور بسیار ضعیفی داشت. به این ترتیب تصمیم گرفت توان نور تابیده شده را با یک توان سنج اندازه گیری کند و به این ترتیب کشف کرد که این چراغ قوه توانی معادل 20 میلی وات تابش می کند. واضح بود که این 20 میلی وات نمی تواند تنها از نور سبز ساطع شود. چشم انسان نسبت به این طول موج بسیار حساس است و یک نقطه نورانی لیزر با این توان می تواند به چشم آسیب برساند.

به این ترتیب چارلز کلارک رئیس بخش تحقیقاتی ما برای جمیلی گالانگ یکی از مولفان این تحقیقات، پروژه ای را برای انجام یکسری آزمایشات بر روی ویژگیهای این انتشارات تعریف کرد. انجام این آزمایشات برای ما که در لابراتوار مجهز به دستگاههای OSA (تجزیه گر طیف نوری) هستیم بسیار ساده بود.

انتظار ما این بود که انتشار پرتوهای مادون قرمز 808 نانومتر و 1064 نانومتر را مشاهده کنیم چرا که مکانیزم عملکرد چراغ قوه های لیزر سبز از سالها قبل در کلاسهای پایه الکترونیک کوانتوم تدریس می شوند و یک نمونه کاربردی از دو کشف بسیار جالب قرن بیستم به شمار می روند. این دو کشف عبارتند از لیزر و نور غیرخطی.

اما در مقاله ای که در مجلات علمی منتشر کردید نوشته شده که شما یکسری آزمایشات خانگی را هم با استفاده از یک وب کم معمولی انجام دادید، بله؟

- بله. این آزمایشات نیز ایده رئیس بخش یود. پس از جستجو در اینترنت متوجه مشکلاتی عینی شدیم که انتشارات خطرناک مادون قرمز این چراغ قوه ها ایجاد کرده اند. با توجه به اینکه در ادبیات علم هیچ مقاله ای که درباره این مشکلات صحبت کرده باشد پیدا نکردیم تصمیم گرفتیم کاری را منتشر کنیم که بتواند هم از دیدگاه علمی و هم از دیدگاه عمومی مورد قبول باشد. این تحقیقات ما از سوی وبلاگهای مختلف آنلاین و بسیاری از افرادی که شیفته عملکرد لیزرها هستند و از آنها برای انجام آزمایشات نوری استفاده می کنند با استقبال مواجه شد.

شیفته نه... در حقیقت افرادی که جنون لیزر دارند...

- دقیقا! ما می خواستیم مقاله خود را برای طیف وسیعی از مردم ارائه کنیم. همچنین امیدوار بودیم که یک متد آزمایشی را شرح دهیم که همه بتوانند از آن در خانه خودشان به ساده ترین و موثرترین روش برای ردیابی و درک این مشکل استفاده کنند. علاوه بر روش استفاده از وب کم برای ردیابی پرتوهای مادون قرمز، روش دیگری هم برای کسی که به فکر استفاده از یک دماسنج مادون قرمز افتاده است ارائه کردیم.


آیا این بدان معنی است که حتی یک کاربر عادی نیز می تواند از این متد برای آزمایش کیفیت چراغ قوه لیزر خود استفاده کند؟

- دقیقا. برای انجام این آزمایش یک سی. دی، یک ورق کاغذ و لیوان کاغذی کافی است. برای مقایسه تصویر مرئی با تصویر مادون قرمز یک دوربین ویدیویی که دارای گزینه دید در شب (NightVision) باشد کفایت می کند (اگر خودتان آن را ندارید می توانید از دوستان قرض کنید!). این دوربینهای ویدیویی مکانیزمی را دارند که از طریق فیلتر می تواند پرتو مادون قرمز را مسدود کند. این یک آزمایش آسان و سریع برای درک این نکته است که چراغ قوه لیزر سبز شما پرتو مادون قرمز ساطع می کند یا خیر. به طور حتم، نور سبز به موازات پرتوهای ماودن قرمز تابش می شود اما در صورت برخورد این پرتوها به چشم، یک پدیده طبیعی در کسری از ثانیه به نام بازتاب پلک زدن می تواند از چشم محافظت می کند.

آیا قبل از خرید آن پنج چراغ قوه لیزر سبز هرگز اخباری درباره خطرات این دستگاهها خوانده بودید؟

- نه. ما هرگز فکرش را نمی کردیم. فکر می کردیم که تمام این چراغ قوه ها مجهز به یک فیلتر با عملکرد تداخلی هستند که پرتوهای مادون قرمز را مسدود می کند. این فیلترها اگر میزان وسیع تولید شوند می توانند بسیار اقتصادی باشند. در حقیقت این آزمایش ما را شگفت زده کرد. برای محققی که هر روز با لیزرها کار می کند تمام لیزرها می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند.

حداقل در تهران از لیزرهای سبز و قرمز برای تزئین آسمان، آسمانخراشها و سطح خیابانها استفاده می شود. به نظر شما این لیزرهای بزرگ نیز این پرتوهای مادون قرمز را دارند و خطری مردمی را که به این لیزرها نگاه می کنند تهدید م ...

نام: کیوان
تلفن: 66932374-09126445707

.:: اعتبار آگهي پايان يافته است و اطلاعات كامل نمايش داده نمي شود. ::.

تماس با آگهی دهنده (کیوان)
در مورد: لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

لطفا از پرداخت وجه قبل از دریافت کالا یا خدمات خودداری نمایید. سایت ایفروش مسوولیتی در مورد آگهی ها ندارد

24366
بازدید12/3/94
فروش حضوری و اینترنتی ابزار و یراق آلات صنعتی

فروش حضوری و اینترنتی ابزار و یراق آلات صنعتی
فروشگاه تولزکالا با کارشناسان مجرب و کارآزموده خدمات قابل توجهی را به مشتریان خود از قبیل مشاوره و تامین ...
امید زارع،    تهران،   تماس: 66723475

12/3/94
 میکرومتر دیجیتال WWW.ATSABALAN.COMMITUTOYO 0-25

میکرومتر دیجیتال WWW.ATSABALAN.COMMITUTOYO 0-25
فروشگاه ابزار تراش سبلان با کارشناسان مجرب و کارآزموده خدمات قابل توجهی را به مشتریان خود از قبیل مشاوره ...
قربانی،    تهران،   تماس: 66754720-66754721
قيمت: تماس بگیرید

15/11/93
چراغ قوه پلیسی شکاری صددرصد اورجینال(برد یک کیلومتر)

چراغ قوه پلیسی شکاری صددرصد اورجینال(برد یک کیلومتر)
چشمک زن این چراغ قوه به حدی هست که اگر کسی ... 10ثانیه ... نگاه نکنید. دارا بودن خط لیزری با طول حدود 100مترامتدادنور(کاربرد ...
عباس عباس زاده،    تهران،   تماس: 09158361342
قيمت: 75000 تومان

22/7/93
چراغ قوه شارژی حرفه ای پلیس 1200 وات

چراغ قوه شارژی حرفه ای پلیس 1200 وات
ارزان بودن این چراغ بخاطر واردات عمده آن می ... قیمت نباشید ما کیفیت این چراغ را تضمین می کنیم قیمت:65000 ... ... ...
احمدی،    تهران،   تماس: 09109612588
قيمت: 65000 تومان

9/10/93
ترمومتر ، ترمومتر لیزری ، دماسنج ، لوکس متر ، اکسیژن متر

ترمومتر ، ترمومتر لیزری ، دماسنج ، لوکس متر ، اکسیژن متر
ترمو متر تماسی و ترمومتر غیر تماسی ، ترمو متر لیزری ، وکیوم متر ( خلاء سنج ) اهم متر ، وات متر ، لوکس متر ، ترانسیمتر ... غیر تماسی ، ترمو متر لیزری ، وکیوم متر ( خلاء سنج ) ...
درویش،    تهران،   تماس: 09125226206 , 09397209005
قيمت: زیر قیمت بازار

12/3/94
نمایندهMITUTOYO,کولیس,میتوتویو,میکرومتر,گیج,عمق سنج,ترازصنعتی,گونیا,خط کش,پرگار,پایه ساعت,ساعت اندیکاتور,گیج های برونرو,ضخامت سنج,مترلیزری,مترمهندسی,س

نمایندهMITUTOYO,کولیس,میتوتویو,میکرومتر,گیج,عمق سنج,ترازصنعتی,گونیا,خط کش,پرگار,پایه ساعت,ساعت اندیکاتور,گیج ... ...
فروشگاه ابزار تجارت نماینده فروش لوازم اندازه گیری دقیق(انواع میکرومتر,کولیس,عمق سنج,ترازصنعتی,گونیا,خط ... های برونرو,ضخامت سنج,مترلیزری،مترمهندسی،ساعت شیطونکی ...
ابزار تجارت،    تهران،   تماس: 66736774 - 66736726
قيمت: طبق لیست

12/3/94
محصولات کیمو Kimo فرانسه تجهیزات اندازه گیری پاسارگاد

محصولات کیمو Kimo فرانسه تجهیزات اندازه گیری پاسارگاد
شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق پاسارگاد، نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات اندازه گیری ...
سعید غلامی،    خراسان،   تماس: 09158165473-09385501328
قيمت: تماس بگیرید

12/3/94
آنالایزر گازهای خروجی دودکش و احتراق Kigaz  برند کیمو فرانسه

آنالایزر گازهای خروجی دودکش و احتراق Kigaz برند کیمو فرانسه
آنالایزر گازهای احتراق- kigaz150 - kigas200 - kigas300 - KIGAS100 برند کیمو فرانسه شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق پاسارگاد، ...
سعید غلامی،    خراسان،   تماس: 09158165473-09385501328
قيمت: تماس بگیرید

12/3/94
تجهیزات اندازه گیری پاسارگاد محصولات استاندارد Standard

تجهیزات اندازه گیری پاسارگاد محصولات استاندارد Standard
کلمپ میلی آمپر AC رنج اندازه گیری آمپر : 0 تا 40 میلی آمپر و تا 100 آمپر رنج اندازه گیری ولتاژ : 0 تا 400 ولت - رنج ...
سعید غلامی،    خراسان،   تماس: 09158165473-09385501328
قيمت: تماس بگیرید

9/10/93
فروش تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق KIMO با گارانتی یک ساله تعویض و 5 سال خدمات پس از فروش

فروش تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق KIMO با گارانتی یک ساله تعویض و 5 سال خدمات پس از فروش
شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق مولتی ، نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش تجهیزات اندازه گیری ...
تجهیزات اندازه گیری ابزار دقیق مولتی،    خراسان،   تماس: 05117663810-11
قيمت: اخرین قیمت را از ما بخواهید

9/10/93
اهم متر ، آنالیزور رنگ ، فرکانس متر ، کالیبراتور ولتاژ

اهم متر ، آنالیزور رنگ ، فرکانس متر ، کالیبراتور ولتاژ
اهم متر ، وات متر ، لوکس متر ، ترانسیمتر ، مولتی فانکشن ، نیرو سنج دیجیتال ، نیرو سنج معمولی ، مانو متر هیدرولیک ...
درویش،    تهران،   تماس: 09125226206 , 09397209005
قيمت: زیر قیمت بازار

9/10/93
ترازو دیجیتال ، ترانسمیتر ، نشت یاب گاز ، دور سنج ، آمپر متر

ترازو دیجیتال ، ترانسمیتر ، نشت یاب گاز ، دور سنج ، آمپر متر
نشان دهنه دیجیتالی ( Display ) ، لودسل ، میکرو سوئیچ ، ترمو کوبل ، ترموستات ، استروپ اسکوپ ، L.C.R متر ، خازن سنج ... لرزش سنج ، فاصله سنج ، متر لیزری ، دما سنج معمولی ، دما ...
درویش،    تهران،   تماس: 09125226206 , 09397209005
قيمت: زیر قیمت بازار

9/10/93
فانکشن ژنراتور ، رطوبت سنج ، فلومتر ، استرو اسکوپ

فانکشن ژنراتور ، رطوبت سنج ، فلومتر ، استرو اسکوپ
ترمو متر تماسی و ترمومتر غیر تماسی ، ترمو متر لیزری ، وکیوم متر ( خلاء سنج ) اهم متر ، وات متر ، لوکس متر ، ترانسیمتر ... غیر تماسی ، ترمو متر لیزری ، وکیوم متر ( خلاء سنج ) ...
درویش،    تهران،   تماس: 09125226206 , 09397209005
قيمت: زیر قیمت بازار

11/3/94
فروش دستگاهای آزمایشگاهی

فروش دستگاهای آزمایشگاهی
پیمان الکتریک اهم متر ، وات متر ، لوکس متر ، ترانسیمتر ، مولتی فانکشن ، نیرو سنج دیجیتال ، نیرو سنج معمولی ...
پیمان الکتریک،    تهران،   تماس: 02133999193-09124392426
قيمت: 02133993009-33993055

3/3/94
آنالایزر گازهای احتراق- kigaz150 - kigas200 - kigas300  -  KIGAS100 برند کیمو فرانسه

آنالایزر گازهای احتراق- kigaz150 - kigas200 - kigas300 - KIGAS100 برند کیمو فرانسه
آنالایزر گازهای احتراق- kigaz150 - kigas200 - kigas300 - KIGAS100 برند کیمو فرانسه شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابزاردقیق مولتی ...
حسین مهدویان،    خراسان،   تماس: 05117663810 - 09155247364
قيمت: www.multico.ir

20/12/92
چراغ قوه ی پلیسی اصل

چراغ قوه ی پلیسی اصل
قوه پلیسی اصل قیمت: 75000 ... تومان ... نور چشمک زن این چراغ قوه به حدی هست که اگر کسی ... 10ثانیه ... ...
عبدالمجید درخواه،    تهران،   .::اعتبار آگهي پايان يافته::.
قيمت: 75000

1/12/92
چراغ قوه پلیسی اصل

چراغ قوه پلیسی اصل
قوه پلیسی اصل قیمت: 75000 ... تومان [چراغ ... قوه پلیسی اصل] نور چشمک ... ... زن این چراغ قوه به حدی هست که اگر کسی ... 10ثانیه ...
shekou،    فارس،   .::اعتبار آگهي پايان يافته::.
قيمت: 75000 تومان

24/7/92
 چراغ قوه پلیسی اصل

چراغ قوه پلیسی اصل
چشمک زن این چراغ قوه به حدی هست که اگر کسی ... 10ثانیه ... نگاه نکنید.دارا بودن خط لیزری با طول حدود 100مترامتدادنور(کاربرد ...
parsa delavari،    تهران،   .::اعتبار آگهي پايان يافته::.
قيمت: 750,000 ریال

28/3/90
چراغ قوه + قطب نما + شارژر موبایل با قابلیت تنظیم نور

چراغ قوه + قطب نما + شارژر موبایل با قابلیت تنظیم نور
که حتمآ نیاز خواهید داشت چراغ قوه + شارژر موبایل با قابلیت ... ... نگاه اول این وسیله یک چراغ قوه میباشد با 28عدد لامپ ... قوی ...
مینا اسدزاده،    تهران،   .::اعتبار آگهي پايان يافته::.

20/7/90
لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات

لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات
توضیحات بیشتر : وضیح : لیزر سبز بیشتر در موارد نجومی برای آموزش صورتهای فلکی کاربرد دارد و با لیزر که خطی ...
کیوان،    تهران،   .::اعتبار آگهي پايان يافته::.
قيمت: 130000تومان
12بعدي آخر(1 تا 20 از 29 مورد)

آگهی ویژه