Search

سه شنبه 25 شهريور 1393

آگهي هاي لوازم

لوازم » صوتي تصويري

لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات

توضیحات بیشتر :
وضیح : لیزر سبز بیشتر در موارد نجومی برای آموزش صورتهای فلکی کاربرد دارد و با لیزر که خطی در آسمان می اندازد می توان ستاره ها را به افراد نشان داد . نور لیزر بسیار قوی بوده واگر در چشم بتابد موجب از کاهش بینایی و حتی نابینایی میشود . میلی وات هایی را که برای لیزر در نظر میگیرند ، قدرت آن را نشان میدهد وخطی که در آسمان می اندازد پر نور تر خواهد بود .


تابش لیزر سبز حتی برای چند ثانیه کوتاه می‌تواند به چشم آسیب‌های غیر قابل جبرانی برساند.


به گزارش پایگاه اینترنتی ‪ ، forbes.com‬دانشمندان هشدار دادند لیزر سبز کلاس ‪ ۳A‬مانند چاقوی دو لبه است.

این مطالعه که نتایج آن در نشریه "‪archives of ophthalmology‬ ‪ "journal‬به چاپ رسیده است نشان داد فقط ‪ ۶۰‬ثانیه قرار گرفتن در معرض لیزر سبز کلاس ‪ ۳A‬می‌تواند آسیب‌های قابل مشاهده‌ای به شبکیه چشم وارد کند.

در این تحقیق شبکیه چشم در بیمارانی که قرار بود چشم آنها به دلیل بدخیمی تخلیه شود با لیزر سبز کلاس ‪ 3A‬مورد تابش قرار گرفت.

لیزر سبز به لایه رنگی شبکیه آسیب می‌رساند هرچند کاهش محسوسی در میزان بینایی بیماران ایجاد نمی‌کند. با وجود این تابش دراز مدت این اشعه به چشم باعث کاهش دید می‌شود.

ستاره شناسان آماتور از لیزر سبز برای تشخیص اجرام در آسمان شب استفاده می‌کنند. به علاوه معماران و سازندگان تاسیسات صنایع از این لیزر برای تعیین دقیق جزییات سازه‌ها در نور روز بهره می‌گیرند.

مولد این لیزر با قدرت بیش از ‪ ۵‬میلی وات می‌تواند حتی در زمانی به کوتاهی چند ثانیه به بینایی آسیب‌های غیر قابل جبران برساند.

دکتر دنیس روبتسون خاطر نشان کرد که تنها رعایت نکات ایمنی در استفاده از این لیزر ارزان و پر کاربرد برای حفظ بینایی از زیانهای این نوع لیزر کافی است.

منبع : ایرنا

نکات مهم در مورد دستگاهمحققان آمریکا با تحقیق روی مدلهای بی کیفیت چراغ قوه های سرگرم کننده لیزر سبز نشان دادند پرتوهای مادون قرمز این لیزرها به شبکیه چشم آسیب می رسانند. خبرگزاری مهر بدلیل گستردگی این چراغ قوه ها در ایران مصاحبه ای با یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی انجام داد.

چراغ قوه های لیزری سبز به دلیل اینکه نور درخشان تری نسبت به لیزرهای قرمز دارند امروزه به یک ابزار مصرفی پرطرفدار تبدیل شده اند. این درحالی است که اخباری در اینترنت درباره خطرات بالقوه مدلهای ارزان این محصولات منتشر شده است.

در این راستا تیم تحقیقاتی چارلز کلارک، جمیلی گالانگ، الساندرو رستلی و ادوارد هاگی از موسسه ملی استاندار و فناوری آمریکا (NIST) با بررسی برخی از این مشکلات کشف کردند که یک چراغ قوه لیزر سبز حداقل دو برابر سطح نوری بیشتری نسبت به لیزرهای قرمز تابش می کند. همچنین خطرات بالقوه و نامرئی طول موجهای مادون قرمز این چراغ قوه ها بسیار خطرناکتر از سطح نور سبز تابیده شده از آنها است.

این چراغ قوه ها و همچنین سایر دستگاههای لیزری که برای تزئین خیابانها و ساختمانها استفاده می شود در کشورمان نیز رواج بسیاری دارند. هر چند در ایران بیشتر چراغ قوه های لیزر قرمز رواج دارند اما چراغ قوه های با نور سبز نیز در برخی موارد دیده می شوند. به همین منظور گروه فناوریهای نوین خبرگزاری مهر مصاحبه ای با الساندرو رستلی (Alessandro Restelli) پژوهشگر موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا (NIST) در مریلند و یکی از سه مولف اول این تیم تحقیقاتی انجام داده است که در ادامه می خوانید:
خبرگزاری مهر- گروه فناوریهای نوین: دلیل شما برای انجام تحقیقات بر روی چراغ قوه های لیزر سبز چه بود؟

- الساندرو رستلی: این تحقیقات با تحقیقاتی که به طور کلی گروه ما انجام می دهد ارتباط ندارد. ما بر روی رمزنویسی کوانتومی و گسترش و ردیابی فوتونهای مجزا تحقیق می کنیم. یک روز ادوارد هاگلی یکی از همکاران ما پنج چراغ قوه لیزر را برای هدیه از یک سایت آنلاین خریداری کرد. یکی از این لیزرها نور بسیار ضعیفی داشت. به این ترتیب تصمیم گرفت توان نور تابیده شده را با یک توان سنج اندازه گیری کند و به این ترتیب کشف کرد که این چراغ قوه توانی معادل 20 میلی وات تابش می کند. واضح بود که این 20 میلی وات نمی تواند تنها از نور سبز ساطع شود. چشم انسان نسبت به این طول موج بسیار حساس است و یک نقطه نورانی لیزر با این توان می تواند به چشم آسیب برساند.

به این ترتیب چارلز کلارک رئیس بخش تحقیقاتی ما برای جمیلی گالانگ یکی از مولفان این تحقیقات، پروژه ای را برای انجام یکسری آزمایشات بر روی ویژگیهای این انتشارات تعریف کرد. انجام این آزمایشات برای ما که در لابراتوار مجهز به دستگاههای OSA (تجزیه گر طیف نوری) هستیم بسیار ساده بود.

انتظار ما این بود که انتشار پرتوهای مادون قرمز 808 نانومتر و 1064 نانومتر را مشاهده کنیم چرا که مکانیزم عملکرد چراغ قوه های لیزر سبز از سالها قبل در کلاسهای پایه الکترونیک کوانتوم تدریس می شوند و یک نمونه کاربردی از دو کشف بسیار جالب قرن بیستم به شمار می روند. این دو کشف عبارتند از لیزر و نور غیرخطی.

اما در مقاله ای که در مجلات علمی منتشر کردید نوشته شده که شما یکسری آزمایشات خانگی را هم با استفاده از یک وب کم معمولی انجام دادید، بله؟

- بله. این آزمایشات نیز ایده رئیس بخش یود. پس از جستجو در اینترنت متوجه مشکلاتی عینی شدیم که انتشارات خطرناک مادون قرمز این چراغ قوه ها ایجاد کرده اند. با توجه به اینکه در ادبیات علم هیچ مقاله ای که درباره این مشکلات صحبت کرده باشد پیدا نکردیم تصمیم گرفتیم کاری را منتشر کنیم که بتواند هم از دیدگاه علمی و هم از دیدگاه عمومی مورد قبول باشد. این تحقیقات ما از سوی وبلاگهای مختلف آنلاین و بسیاری از افرادی که شیفته عملکرد لیزرها هستند و از آنها برای انجام آزمایشات نوری استفاده می کنند با استقبال مواجه شد.

شیفته نه... در حقیقت افرادی که جنون لیزر دارند...

- دقیقا! ما می خواستیم مقاله خود را برای طیف وسیعی از مردم ارائه کنیم. همچنین امیدوار بودیم که یک متد آزمایشی را شرح دهیم که همه بتوانند از آن در خانه خودشان به ساده ترین و موثرترین روش برای ردیابی و درک این مشکل استفاده کنند. علاوه بر روش استفاده از وب کم برای ردیابی پرتوهای مادون قرمز، روش دیگری هم برای کسی که به فکر استفاده از یک دماسنج مادون قرمز افتاده است ارائه کردیم.


آیا این بدان معنی است که حتی یک کاربر عادی نیز می تواند از این متد برای آزمایش کیفیت چراغ قوه لیزر خود استفاده کند؟

- دقیقا. برای انجام این آزمایش یک سی. دی، یک ورق کاغذ و لیوان کاغذی کافی است. برای مقایسه تصویر مرئی با تصویر مادون قرمز یک دوربین ویدیویی که دارای گزینه دید در شب (NightVision) باشد کفایت می کند (اگر خودتان آن را ندارید می توانید از دوستان قرض کنید!). این دوربینهای ویدیویی مکانیزمی را دارند که از طریق فیلتر می تواند پرتو مادون قرمز را مسدود کند. این یک آزمایش آسان و سریع برای درک این نکته است که چراغ قوه لیزر سبز شما پرتو مادون قرمز ساطع می کند یا خیر. به طور حتم، نور سبز به موازات پرتوهای ماودن قرمز تابش می شود اما در صورت برخورد این پرتوها به چشم، یک پدیده طبیعی در کسری از ثانیه به نام بازتاب پلک زدن می تواند از چشم محافظت می کند.

آیا قبل از خرید آن پنج چراغ قوه لیزر سبز هرگز اخباری درباره خطرات این دستگاهها خوانده بودید؟

- نه. ما هرگز فکرش را نمی کردیم. فکر می کردیم که تمام این چراغ قوه ها مجهز به یک فیلتر با عملکرد تداخلی هستند که پرتوهای مادون قرمز را مسدود می کند. این فیلترها اگر میزان وسیع تولید شوند می توانند بسیار اقتصادی باشند. در حقیقت این آزمایش ما را شگفت زده کرد. برای محققی که هر روز با لیزرها کار می کند تمام لیزرها می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند.

حداقل در تهران از لیزرهای سبز و قرمز برای تزئین آسمان، آسمانخراشها و سطح خیابانها استفاده می شود. به نظر شما این لیزرهای بزرگ نیز این پرتوهای مادون قرمز را دارند و خطری مردمی را که به این لیزرها نگاه می کنند تهدید م ...

نام:

کیوان

.:: اعتبار آگهي پايان يافته است و اطلاعات كامل نمايش داده نمي شود. ::.

تماس با آگهی دهنده (کیوان)
در مورد: لیزر سبز بسیار قوی 500 میلی وات

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:

خرید ارزان اینترنتی

-

خريد دوربين ديد در شب

-

چراغ قوه لیزری

-

خرید دوربین رنگی

-

خرید اینترنتی بازی ارزان

-

چراغ لیزری

-

خانه ارزان

-

روش ساخت دوربین

-

خرید ارزان

-

لیزر سبز

-

خرید دوربین مادون قرمز

-

ارزان ترين

-

خرید دماسنج

-

اینترنت ارزان

-

لیزر ارزان

-

ارزان ترین

-

دیود لیزری

-

تحقیق درباره C

-

خرید دوربین دید در شب

-

فیلتر u

-

خريد خانه ارزان

-

خرید اینترنتی و آنلاین

-

خرید خانه تهران

-

لنز

-

لیزر نور

-

دوربین لیزری

-

دید در شب

-

ساخت لیوان پلاستیکی

-

دماسنج لیزری

-

خرید دستگاه بازی

-

ابزار دقیق اندازه گیری

-

آموزش ساخت وب سایت

-

کلاس ایمنی در تهران

-

ارزان

-

3 پایه دوربین

-

قوی فیلتر

-

خريد قيچي

-
خرید چاپ رنگی روی سی دی
-
خرید آنلاین
-
مقاله در مورد روش تحقیق
-
ورق 0.5
-
تعریف کاغذ
-
دیود لیزر
-
وب کم new 5
-
فیلتر روز
-
روش انجام تحقیق
-
جستجو برای خرید
-
انتشارات
-
باتري
-
تدریس

لطفا از پرداخت وجه قبل از دریافت کالا یا خدمات خودداری نمایید. سایت ایفروش مسوولیتی در مورد آگهی ها ندارد
23527
بازدید24/6/93
دوربین ضدآب دید شب دارای مادون قرمز 65هزار تومان

دوربین ضدآب دید شب دارای مادون قرمز 65هزار تومان
دوربین مداربسته بقیمت عمده به ... تمام ایران دوربین ضدآب دید شب دارای مادون ... قرمز 65هزار تومان شیک ارزان ... ... ...
H264،    تهران،   تماس: 02144214318
قيمت: بسیار ارزان

 

24/4/93
پراب دمایی خشابی مادون قرمز و لیزری تایوانی مدل 200 لوترون

پراب دمایی خشابی مادون قرمز و لیزری تایوانی مدل 200 لوترون
تماس، اتصال پروب دماسنج مادون قرمز منطبق با دستگاه YK ... - 2001TM ... کردن آن به یک ترمومتر مادون قرمز حرفه ای . * دو واحد ... دما، ...
sib7،    تهران،   تماس: 09126868678
قيمت: 00

 

22/6/93
تخفیف ویزه دوربین مدار بسته HKT

تخفیف ویزه دوربین مدار بسته HKT
تخفیف ویژه دوربین های مدار بسته HKT گروه فنی ... و مهندسی فرابین دوربین های ذیل دارای یک سال گارانتی ... CCD Sony ارائه می گردد. دوربین مدل : بالت HKT-ir603 سنسور ...
فرابین،    تهران،   تماس: 02166381050
قيمت: 75000

 

18/6/93
دوربین مدار بسته Maxvi

دوربین مدار بسته Maxvi
دوربین های مدار بسته با برند Maxvi دارای سنسور CCD شرکت سونی SONY و گارانتی معتبر یکساله شرکت می باشد. * شرکت تارا ... های مدار بسته با برند Maxvi ...
شرکت تارا الکترونیک راد،    تهران،   تماس: 02177948891 - 02177492397
قيمت: WWW.MAXVI.IR

 

18/6/93
واردات و فروش دوربین مدار بسته Maxvi

واردات و فروش دوربین مدار بسته Maxvi
دوربین های مدار بسته با برند Maxvi دارای سنسور CCD شرکت سونی SONY و گارانتی معتبر یکساله شرکت می باشد. * شرکت تارا ... های مدار بسته با برند Maxvi ...
شرکت تارا الکترونیک راد،    تهران،   تماس: 02177948891 - 02177492397
قيمت: http://tara-electronic.com

 

18/6/93
واردات و توزیع دوربین مدار بسته Maxvi با CCD سونی

واردات و توزیع دوربین مدار بسته Maxvi با CCD سونی
دوربین های مدار بسته با برند Maxvi دارای سنسور CCD شرکت سونی SONY و گارانتی معتبر یکساله شرکت می باشد. * شرکت تارا ... های مدار بسته با برند Maxvi ...
شرکت تارا الکترونیک راد،    تهران،   تماس: 02177948891 - 02177492397
قيمت: http://tara-electronic.com

 

2/4/93
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته http://www.fannikar.com/courses/dvr تلفن تماس 09128471491 09128471492 02188930441 02188949817 02188949765 02188949643 02188949579 آدرس: ... نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته http://www.fannikar.com/courses/dvr تلفن ...
آموزش و تعمیر حرفه ای،    تهران،   تماس: 02188930441
قيمت: تماس بگیرید

 

17/3/93
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته http://www.fannikar.com/courses/dvr تلفن تماس 09128471491 09128471492 02188930441 02188949817 02188949765 02188949643 02188949579 آدرس: ... نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته http://www.fannikar.com/courses/dvr تلفن ...
آموزش حرفه ای و تعمیرات،    تهران،   تماس: 09128471591
قيمت: تماس بگیرید

 

24/6/93
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته لنز (Lenz) دوربین ... مدار بسته و لنز ضبط کننده ...
آموزشگاه کامتک،    تهران،   تماس: 02188931933

 

24/6/93
آموزش تخصصی ونصب دوربین مدار بسته

آموزش تخصصی ونصب دوربین مدار بسته
امروزه در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ، کارخانجات و اماکن دیگر جهت امور حفاظتی و نظارتی ... در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ...
آموزشگاه تخصصی فنی کار،    تهران،   تماس: 09128471491- 09128471492-02188930441

 

23/6/93
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
امروزه در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ، کارخانجات و اماکن دیگر جهت امور حفاظتی و نظارتی ... در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ...
آموزشگاه تخصصی فنی کار،    تهران،   تماس: 09128471491- 09128471492

 

21/6/93
دوربین مدار بسته شیراز , دوربین مدار بسته در شیراز و اموزش تخصصی

دوربین مدار بسته شیراز , دوربین مدار بسته در شیراز و اموزش تخصصی
مدار بسته | مشاوره ، طراحی ... و فروش سیستم های دوربین مداربسته پذیرش نمایندگی ... شهرستان های فارس و ایران دوربین های مدار بسته دزدگیر اماکن درب ...
novin pars electronic،    تهران،  

 

8/6/93
اموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

اموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته لنز (Lenz) دوربین ... مدار بسته و لنز ضبط کننده ...
آموزشگاه کامتک،    تهران،  

 

24/6/93
پخش دوربین مداربسته قیمت های باور نکردنی ارسال بتمام ایران

پخش دوربین مداربسته قیمت های باور نکردنی ارسال بتمام ایران
دوربین مداربسته بقیمت عمده به ... تمام ایران دوربین دام دید شب دارای مادون ... قرمز شیک ارزان با کیفیت ... قیمت ... تمام ایران 59000 تومان حد اقل خرید 4عدد 02144214318 انواع دوربین ... ...
H264،    تهران،   تماس: 02144214318
قيمت: ارزانترین

 

23/6/93
هوشمندی و امنیت را با سیستم های حفاظتی و دوربین های مداربسته فانوس رایان شبکه تجربه نمایید

هوشمندی و امنیت را با سیستم های حفاظتی و دوربین های مداربسته فانوس رایان شبکه تجربه نمایید
امنیت مثال زدنی با استفاده از برندهای معتبر Vivotek,Acti,Sony,Panasonic بهترین تصاویر را از نظر کیفیت و هوشمندی با دو روش ... ...
شرکت فانوس رایان شبکه،    تهران،   تماس: 66120465,66120468,09195005688,09381493222
قيمت: تماس بگیرید

 

17/3/93
آموزش تخصصی نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش تخصصی نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته ______________________ http://www.fannikar.com/courses/dvr 09128471491 09128471492 02188949765 02188949659 02188949643 02188949579 آدرس: ...
دانش رحمانی،    تهران،   تماس: 02188930441

 

24/6/93
آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته

آموزش نصب و راه اندازی دوربین مــدار بسته
امروزه در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ، کارخانجات و اماکن دیگر جهت امور حفاظتی و نظارتی ... در کشور ما استفاده از دوربین های مدار بسته در شرکت ها ...
فنی کار،    تهران،   تماس: 02188930441-09128471491

 

23/6/93
نصب و فروش انواع دوربین مداربسته

نصب و فروش انواع دوربین مداربسته
و فروش انواع دوربین مداربسته نصب انواع دوربین ... های مداربسته و فروش انواع ... دوربین. سیستم دوربین های مدار ... بسته شامل: 1-دوربین ... های سقفی( Dome Cameras) 2-دوربین ... های مادون قرمز( IR Cameras) ... ... ... ...
egnict3،    تهران،   تماس: 02188933100
قيمت: بسیار مناسب

 

21/6/93
بهترین قیمت فروش همکار و دوربین مدار بسته و اعلام سرقت در شیراز اصفهان مشهد خوزستان یزد کرمانشاه قم سمنان مازندران اردبیل ساری یاسوج گلستان ابرکوه

بهترین قیمت فروش همکار و دوربین مدار بسته و اعلام سرقت در شیراز اصفهان مشهد خوزستان یزد کرمانشاه قم سمنان ... قیمت فروش همکار و دوربین مدار بسته و اعلام سرقت ...
وارد کننده دوربین های مدار بسته از کره جنوبی.تایوان و هنگ کنگ همکاران عزیز برای اطلاع از قیمت ها تماس بگیرند ... کننده دوربین های مدار بسته از کره جنوبی.تایوان ...
novin pars electronic،    تهران،  

 

23/6/93
آموزش نصب دوربین مــداربسته (ویژه نصب و کار عملی)

آموزش نصب دوربین مــداربسته (ویژه نصب و کار عملی)
تهران ؛ میدان ولیعصر ، مجتمع ایرانیان ، طبقه هشتم ، واحد 5 تلفن تماس و راهنمایی:02188909606 موبایل فنی :09102148442 لینک ...
آموزشگاه تعمیرات کامتک،    تهران،   تماس: 02188932330

 

1234بعدي آخر(1 تا 20 از 73 مورد)
ویدئو پروژکتور پاناسونیک - سونی - NEC - ویویتک - اپتما - اپسون (شرکت سیما پردازان آداک)

ویدئو پروژکتور پاناسونیک - سونی - NEC - ویویتک - اپتما - اپسون (شرکت سیما پردازان آداک)
فروشگاه مبلمان اداری کالج چوب آل مرکز فروش صنایع کالج چوب آل

فروشگاه مبلمان اداری کالج چوب آل مرکز فروش صنایع کالج چوب آل
بزرگترین و معتبر ترین پت شاپ ایران

بزرگترین و معتبر ترین پت شاپ ایران
خرید و فروش انواع نژادهای سگ در مجموعه ای بینظیر زیر نظر دامپزشک و مربی

خرید و فروش انواع نژادهای سگ در مجموعه ای بینظیر زیر نظر دامپزشک و مربی
ژیلت کاوش فرادید

ژیلت کاوش فرادید
حراج واقعی ریش تراش سه کاره 1260 فیلیپس

حراج واقعی ریش تراش سه کاره 1260 فیلیپس
فروش کباب پز | منقل | باربیکیو خانگی تابشی بدون دود !!!

فروش کباب پز | منقل | باربیکیو خانگی تابشی بدون دود !!!
فروش استند(پایه) دستگاه های پوز و تزئینات دکوری با سنگهای طبیعی

فروش استند(پایه) دستگاه های پوز و تزئینات دکوری با سنگهای طبیعی
ژرمن شاپ  1تنها فروشگاه تخصصی ژرمن در ایران

ژرمن شاپ 1تنها فروشگاه تخصصی ژرمن در ایران
کلینیک دامپزشکی دکتر ذاکریان

کلینیک دامپزشکی دکتر ذاکریان
فروش دستگاه عرق گیری | تقطیر خانگی | گلاب گیری | آب مقطر گیری| عرق کشی

فروش دستگاه عرق گیری | تقطیر خانگی | گلاب گیری | آب مقطر گیری| عرق کشی
هاسکی تخصص ماست

هاسکی تخصص ماست
خرید لباس زیر زنانه ترک

خرید لباس زیر زنانه ترک
شرکت تایسیز تجهیز (تجهیزات آزمایشگاهی و مواد شیمیایی)

شرکت تایسیز تجهیز (تجهیزات آزمایشگاهی و مواد شیمیایی)
ریل برقی و پرده برقی nord

ریل برقی و پرده برقی nord

آگهی ویژه