Search

دوشنبه 19 بهمن 1394

منو

آگهي هاي صنعت

صنعت » تولید مواد غذایی

خواص عسل

تولید کننده واقعی عسل

شرکت اسیا فراز سهند ارسباران( شماره ثبت : 31320 )
عسل طبیعی و دارویی (آذر بایجان)

را بدون واسطه باتضمین کیفیت بعد از ارسال نمونه واخذ تائیدیه کنترل کیفی


(آزمایشگاه) بصورت عمده به هموطنان محترم عرضه می نماید.


خواص عسل:


این ماده زرین، غـنی و فـوق الـعـاده محصول معجزه آسای زنبـورهــای عسل است و جایگزین منـاسبـی بـرای شـکـر سفید به شـمـار مـی رود. هر چند در تمامی سال موجودمـی بـاشـد، امـا بایـد دانسـت که در تابستان و پاییز بعمل مـی آید و در این موقع از سال از سایـر مـواقـع تـازه تر می باشد.
فرایند اعجاب انگیز تهیه فرایند اعجاب انگیز تهیه عسل از چرخش زنـبـورهــا به دور گل ها شروع می شود. آنها در همین حال شهد گـل ها را در دهـان خـود جـمـع می کـنـنـد. شـهـد گـل هـا بـا آنــزیم مخصوصی که در بزاق دهان زنبور وجود دارد، ترکیب شده و طی یک فرایند شیمیایی تبدیل به عسل می شود. زنبورها، عسل را به داخل کندو می برند و آنرا درون حفره ها و دیواره های هر شبکه از کندو ذخیره می کنند. ارتعاشی که از بال زدن های آنها ایجاد می شود، کار تهویه را انجام داده و موجب می شود رطوبت بیش از اندازه آن از بین رفته و آماده مصرف گردد.

فواید

علاوه بر اینکه عسل به عنوان شیرین کننده مغذی و طبیعی به شماره می رود، تحقیقات حاکی از این امر هستند که ترکیبات منحصر بفرد عسل، از آن یک ضد میکروب و ضد اکسیدان قوی درست می کنند.

عسل ناخالص (خام) – ماده ای ضد باکتری، ضد ویروس، ضد قارچ

خواص عسل – مانند اکثر مواد غذایی – به کیفیت آن بستگی دارد؛ اما در این مورد بخصوص، کیفیت از اهمیت بالاتری برخوردار است، چراکه گرده هایی که به پاهای زنبور عسل می چسبند، خاصیت درمانیشان در گیاهان مختلف، متفاوت می باشند. به علاوه در فرایند درست شدن عسل بسیاری از مواد مغذی در داخل کندو باقی می ماند. می توان گفت که عسل ناخالص ( یا همان عسل اولیه) حاوی همان صمغی است که در موم وجود دارد. موم گاهی اوقات با نام "چسب زنبور" نیز شناخته می شود که عبارت است از یک مخلوط مرکب صمغی شکل و مواد دیگری که زنبور های عسل با استفاده از آن کندو را آب بندی می کنند و آنرا درمقابل باکتری و سایر میکرو ارگانیسم ها محفوظ نگه می دارند. زنبور عسل موم را با ترکیب کردن صمغ گیاهان با ترشحات خود درست می کند. جالب است بدانید که موادی شبیه به قیر خیابان نیز در موم دیده می شود. گاهی اوقات زنبورهای نگهبان از پرده های خاصی در داخل هر یک از حفره های کندو استفاده می کنند تا موم را در آن محوطه انباشته کنند، سپس سایر زنبورها از این ماده در دورتادور شانه عسل استفاده می کنند و کلیه شکاف ها را از این صمغ ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ پر می کنند. صمغی که در موم وجود دارد تنها حاوی مقدار کمی از مواد مغذی است که در عسل یافت می شود. تحقیقات نشان داده اند که به طور کلی عناصری که در عسل و موم وجود دارند می توانند از بروز سرطان و تومور جلوگیری نمایند. از این موارد میتوان به فنیل کتینوری متیل اسید، فنی اتیل دی متیل کافیت اشاره کرد. محققان بر این باورند که این ترکیبات از بروز سرطان روده در حیوانات جلوگیری می کنند که این امر با کم شدن فعالیت دو آنزیم با نام های فسفاتیدیلینوسیتول نوعی فسفو لیپاز C لیپوکسیجن امکان پذیر می شود. زمانیکه عسل خام طی فرایند گرمایشی قرار می گیرد بسیاری از خواص مفید اولیه خود را از دست می دهد.

عسل کارایی ورزشی را افزایش داده و موجب بهبود جراحات می شود

اصولاً از عسل به عنوان ماده ای انرژی زا استفاده می کنند. در تحقیقات اخیر ثابت شده که از عسل همچنین می توان به عنوان یک ماده ارگوژنیک (موادی که قابلیت اجرایی ورزشکاران را ارتقا می بخشد) نیز استفاده کرد. همچنین این ماده در بهبود زخم ها و سایر جراحات نیز نقش مهمی را ایفا می کند.

سال ها پیش در زمان بازی های المپیک معمولاً ورزشکاران برای بدست آوردن نیرو و توان بیشتر از مواد غذایی مخصوصی استفاده می کردند که در این میان می توان به عسل و انجیر خشک اشاره کرد. در حال حاضر نیز عده ای از پژوهشگران تحقیقات خود را بر روی این ماده شروع کرده اند. یکی از تحقیقاتی بر روی 39 نفر ورزشکار وزنه بردار که هم شامل خانم ها می شدند و هم آقایون، انجام شد. این افراد تحت آموزش های سنگین وزنه برداری و بدن سازی قرار داشتند. آنها پس از اتمام تمرینات مکمل پروتیئن خود را یا با شکر یا مالتودکسترین و یا عسل مخلوط کرده و مصرف می نمودند. قند خون گروهی که از عسل استفاده می کردند در تمام طول مدت 2 ساعت تمرین ثابت باقی می ماند. همچنین قدرت ماهیچه ها و نیروی ذخیره شده در آن دسته از افرادی که از مکمل پروتئین و عسل استفاده کرده بودند نسبت به سایرین افزونی داشت.

ثابت نگه داشتن قند خون در طی تمرینات استقامتی در کنار مصرف کربوهیدرات یکی از راههای مناسب برای ذخیره گلیکوژن در ماهیچه هاست. همانطور که مطلع هستید گلیکوژن نوعی قند ذخیره شده در ماهیچه هاست که حالت سوخت آماده مصرف را دارد. به همین دلیل ورزشکارانی که از عسل استفاده می کردند گلیکوژن کافی در ماهیچه هایشان ذخیره می شد و روز آینده می توانستند با بالاترین آمادگی و دارا بودن بالاترین میزان سلامتی در تمرینات شرکت کنند. تا این لحظه ثابت شد که عسل می تواند به عنوان منبع دیگری از کربوهیدارت به ورزشکاران کمک کند تا در بهترین وضعیت واکنش نشان دهند و می توان ادعا کرد که نسبت به تمام انتخاب های دیگر ارجحیت دارد.

از دیگر خواص شفا بخش عسل، می توان به قابلیت بالای آن در بهبود جراحات اشاره کرد. برای قرن ها عسل به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده و همچنین گندزدا مورد استفاده قرار می گرفت و به صورت موضعی بر روی زخم ها، سوزش ها و جراحات استعمال می شد. در یکی از بررسی هایی که در هند انجام شده، محققان خواص دارویی عسل را با درمان قراردادی (سولفادیازین) بر روی 104 بیماری که دارای سوختگی درجه یک بودند، امتحان کردند. پس از گذشت یک هفته از شروع درمان 91 % از بیمارانی که تحت معالجه با عسل قرار گرفته بودند، هیچ گونه عفونتی نکردند. این در حالی است که تنها 7% از افرادی که از دارو استفاده کرده بودند، دچار عفونت نشدند. همچنین بسیاری از بیمارانی که در گروه درمانی عسل قرار گرفته بودند، قادر شدند تا خیلی زودتر بهبود پیدا کنند. یکی دیگر از مزایای عسل در تحقیقی که بر روی افراد سزاریانی و هستورکتومی ( بیرون آوردن رحم) انجام شد، کاملاً مشهود است. بدن این افراد خیلی زودتر از سایرین، از کلیه عفونت ها پاک شد و خیلی زودتر از بیمارستان مرخص شدند.

واکنش شفابخش عسل آن هم زمانیکه به صورت موضعی استعمال می گردد، از روند خاصی پیروی می کند. از آنجاییکه عسل به طور اخص از گلوکز و فراکتوز ( دو نوع قندی که آب زیادی به خود جذب می کنند) تشکیل شده، به همین دلیل آبی را که در روی زخم ها جمع می شود را به خود جذب می کنند، از اینرو رشد باکتری ها و قارچ ها در آن محل متوقف می شود. این میکروارگانیسم ها (همان موجودات ذره بینی "قارج و باکتری") در محیط های مرطوب و نمدار رشد می کنند.

همچنین عسل خام دارای آنزیمی به نام گلوکز اکسیداس می باشد که وقتی با آب مخلوط می شود، پراکسیدهیدروژن تولید می کند که این ماده خود به عنوان نوعی ضد عفونی کننده خفیف شناخته می شود. علاوه بر آنزیم های خاصی که در عسل یافت می شوند و نقش مرهم را ایفا می کنند، عسل شامل آنتی اکسیدان فلاوانوید نیز میباشد که نقش آنتی باکتریال را اجرا می کند. یکی از ضد اکسیدانها، چینوسمرین نام دارد که تنها مختص به عسل می باشد، پژوهشگران هم اکنون در حال مطالعه این عنصر هستند تا با خواص ضد اکسنده آن بیشتر آشنا شوند. یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی بر روی عسل سترون نشده نشان داده است که این ماده واکنش بجایی در مقابل استافی لوکسز (باکتری که در همه جا وجود دارد و باعث ایجاد عفونت در زخم های باز می شود) از خود نشان می دهد. عسلی که رنگ آن کمی تیره تر است، به ویژه عسلی که از گل های گندم سیاه، و تپلو درست شده باشد حاوی مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان ...

تلفن: 09143163974
Email:
منطقه: آذربايجان شرقي

به اشتراک بگذارید:

تماس با آگهی دهنده (مهدی نوبهار)
در مورد: خواص عسل

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

لطفا از پرداخت وجه قبل از دریافت کالا یا خدمات خودداری نمایید. سایت ایفروش مسوولیتی در مورد آگهی ها ندارد

33947
بازدید19/11/94
واردات و فروش کنجد افغان کنجد پاکستان ، کنجد داخلی

واردات و فروش کنجد افغان کنجد پاکستان ، کنجد داخلی
ما نزدیک 10 سال است که وارد کننده انواع کنجد از افغانستان ،پاکستان و هند می باشیم. بیش از 450 کارگاه تولید نان ...
محسن هندی،    تهران،   تماس: 09123622149
قيمت: 25000

19/11/94
فروش لیوان کاغذی گیاهی چایدار،فروش لیوان کاغذی،لیوان کاغذی دمنوش دار،لیوان کاغذی دو جداره

فروش لیوان کاغذی گیاهی چایدار،فروش لیوان کاغذی،لیوان کاغذی دمنوش دار،لیوان کاغذی دو جداره
فروش لیوان کاغذی،خرید لیوان کاغذی،لیوان چایدار،محصولات تی بگ چای،تی بگ لیوانی،لیوان یکبار مصرف کاغذی،لیوان ...
پارسیان گوار ایرانیان،    تهران،   تماس: 021021-22890072
قيمت: توافقی

19/11/94
دستگاه بستنی قیفی مانی(بستنی ساز قیفی)

دستگاه بستنی قیفی مانی(بستنی ساز قیفی)
بستنی ساز قیفی مانی    یکسال گارانتی    مشخصات : کمپرسور دانفوس آمریکایی ( از نوع اسکرول ) باسروصدای ...
بازرگانی غفاریان ،    خراسان،   تماس: 09356690655
قيمت: توافقی

19/11/94
فروش روغن کنجد،ارده و حلوا ارده

فروش روغن کنجد،ارده و حلوا ارده
روغن کنجد به صورت تناژ ، فله و ظرفی    روغن کنجد فله به صورت گالن های پلاستیکی سفید رنگ 19 کیلویی    روغن ...
ASLKALA،    يزد،   تماس: 09379309640-03532239449
قيمت: ایمیل و فکس

19/11/94
فروش تجهیزات رستوران سانته

فروش تجهیزات رستوران سانته
فروش لوازم و تجهیزات درجه یک رستوران سانته با کارکرد بسیار پایین    فرنگی و ایرانی    برای کسانی ...
سانته،    تهران،   تماس: 09124060553

19/11/94
منقل یک بار مصرف آذر 09126488004

منقل یک بار مصرف آذر 09126488004
کباب پز (منقل) یک بار مصرف آذر شامل    1_منقل آلومینیومی    2_ذغال باربی کیو (ذغال فشرده توپی) ...
حسن فیاض فر،    تهران،   تماس: ۰۹۱۲۶۴۸۸۰۰۴
قيمت: 5700تومان

19/11/94
روغن هسته انار بازرگانی نیاوران این بهره گیری

روغن هسته انار بازرگانی نیاوران این بهره گیری
شرکت بازرگانی نیاوران    این شرکت با بهره گیری از ماشین آلات مدرن آلمانی و نیز تجـــــــــربیات تکنسین ...
شرکت بازرگانی نیاوران،    تهران،   تماس: 02144810190-1

19/11/94
دستگاه هموژنایزر لبنیات

دستگاه هموژنایزر لبنیات
دستگاه هموژنایزر شیر    فروش انواع دستگاه دست دوم و نو هموژنایزر اروپایی و امریکایی در ظرفیت های متفاوت ...
شرکت بازرگانی نیاوران،    تهران،   تماس: 02144810190-1

19/11/94
دستگاه سپراتور ،هموزنایزر و اواپراتور صنعتی

دستگاه سپراتور ،هموزنایزر و اواپراتور صنعتی
فروش انواع دستگاه های نو و دست دوم سپراتور ،هموزنایزر و اواپراتور اروپایی و امریکایی    ساخت شرکت ...
شرکت بازرگانی نیاوران،    تهران،   تماس: 02144810190-1

19/11/94
روغن هسته انگور

روغن هسته انگور
شرکــــــــت بازرگانی نیــــــــــــاوران    این شــــــــرکت با بهره گیری از ماشین آلات مدرن آلمانی ...
شرکت بازرگانی نیاوران،    تهران،   تماس: 02144810190-1

19/11/94
ماشین فرم دهنده خمیر طبخ شمیم

ماشین فرم دهنده خمیر طبخ شمیم
شرکت طبخ شمیم یکی از بزرگترین شرکت ها در واردات محصولات صنعت آشپزی از برترین برندهای دنیا میباشد و این افتخار ...
tabkhshamim،    تهران،   تماس: 02166793370
قيمت: 0

19/11/94
دستگاه خامه ساز شیرینی پزی

دستگاه خامه ساز شیرینی پزی
دستگاه گل ساز خامه ، دستگاهی است که خامه تولید شده خود در خروجی خود به شکل گل در می آورد و چهره زیبایی به شیرینی ...
tabkhshamim،    تهران،   تماس: 02166793370
قيمت: 0

19/11/94
دستگاه التراسونیک دفع پرنده

دستگاه التراسونیک دفع پرنده
شرکت پایا فراصوت    بزرگترین ارائه دهنده و وارد کننده تجهیزات و دستگاههای الکترونیکی دفع حیوانات ...
ایمن پایا فراصوت،    تهران،   تماس: 021-22130786
قيمت: بسیارمناسب

19/11/94
شیلنگ از جنس سیلیکون  طبق نمونه یا سایز درخواستی شما

شیلنگ از جنس سیلیکون طبق نمونه یا سایز درخواستی شما
انواع شیلنگهای سیلیکونی طبق نمونه شما                پلى آمید ها – تفلون نسوز ...
قطعات مهندسي-صنعتي،    تهران،   تماس: 021 55668635
قيمت: 500

19/11/94

قطعات سیلیکونی طبق نمونه شما - صنایع شیر - نوشابه - غذایی - دارویی
قطعات سیلیکونی و تفلونی حتی یک عدد        انواع قطعات از جنس سیلیکون        قالب ...
محسن،    تهران،   تماس: 02155668635
قيمت: 2000

19/11/94
قطعات سیلیکونی و لاستیکی و تفلونی طبق نمونه شما

قطعات سیلیکونی و لاستیکی و تفلونی طبق نمونه شما
کلیه قطعات صنعتی - بهداشتی - طبق نمونه شما        اورینگ و پکینگ و گردگیر و کلیه قطعات        با ...
محسن،    تهران،   تماس: 02155668635
قيمت: 500

19/11/94
silicone rubber parts

silicone rubber parts
   انواع پکینگ و گردگیر و اورینگ از جنس سیلیکون و ویتون        silicone & viton Parts        ما ...
قطعات سيليكونى ايران،    تهران،   تماس: 09121122010
قيمت: مناسب

19/11/94
قطعات و واشرهای مخصوص صنایع غذایی - شیر و لبنیات - دارویی - آب معدنی - نوشابه ها و ...

قطعات و واشرهای مخصوص صنایع غذایی - شیر و لبنیات - دارویی - آب معدنی - نوشابه ها و ...
قابل توجه کارخانجات تولیدی محصولات لبنی        پلیمرهاى صنعتى و مهندسى و ساخت قطعات    تخصص ...
قطعات مهندسي-صنعتي،    تهران،   تماس: 021 55668635
قيمت: 9000

19/11/94
ptfe - teflon  - pe - pp - pom - silicone - viton

ptfe - teflon - pe - pp - pom - silicone - viton
سازنده قطعات از فلزات رنگی و پلیمرهای مهندسی        پلیمرهاى صنعتى و مهندسى و ساخت قطعات    تخصص ...
قطعات مهندسي-صنعتي،    تهران،   تماس: 021 55668635
قيمت: 9000

19/11/94
پکینگ از جنس تفلون و منجید

پکینگ از جنس تفلون و منجید
ساخت انواع پکینگ از        پلی یورتان    تفلون    منجید    لاستیک            طبق ...
محسن،    تهران،   تماس: 02155668635
قيمت: 2000
1234567891011بعدي آخر(1 تا 20 از بیش از 2315 مورد)

آگهی ویژه